Zwrot VAT z UE

https://unhuman.pl/firm-pol-1608201825-Powell-Peralta.html

Nie każdy o tym wie, że wielu przedsiębiorców może domagać się o zwrot zapłaconego podatku VAT przy zakupie różnego rodzaju towarów czy usług w krajach Unii Europejskiej. Jak się bowiem okazuje, zwrot taki może dotyczyć w zasadzie wszystkich wydatków, które to są związane z prowadzoną przez nas działalnością – chodzi tu więc nie tylko o paliwo czy opłaty za przejazd drogami płatnymi, ale także o zakwaterowanie czyli na przykład hotel.

Wszystko to powoduje, że taka kwestia jak zwrot Vat z UE stała się w ostatnim czasie bardzo ważna. Kiedy jednak do takiego zwrotu może dojść? Warunków jest kilka, a wśród nich chyba najważniejszy jest ten, że przedsiębiorca musi być czynnym płatnikiem podatku VAT w swoim kraju.

Bez tego, zwrot VAT z UE jest po prostu niemożliwy, dlatego też niezwykle istotne jest, aby uregulować podatek VAT w kraju. Dodatkowo, bardzo ważną kwestią pozostaje także to, że siedziba naszego przedsiębiorstwa czy też wykonywanej przez nas działalności, musi znajdować się w Polsce.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zwrot VAT z UE?

Tak jak już wspomnieliśmy, o zwrot VAT z UE może ubiegać się osoba, który jest czynnym płatnikiem podatku VAT w kraju, a do tego lokalizacja firmy znajduje się w Polsce. Ale to nie wszystko.

Przedsiębiorca musi również spełnić następujący warunek: nie może posiadać stałego miejsca zamieszkania czy też prowadzenia działalności na terenie tego kraju członkowskiego, w którym płacił tenże podatek od wartości dodanej. Dodatkowo, kraj ten nie może być dla podmiotu także zwykłym miejscem pobytu.

Przy tym wszystkim warto pamiętać, że sprawy podatkowe bardzo często mogą być bardzo skomplikowane – tym bardziej, kiedy chodzi o zwrot podatku zapłaconego w krajach Unii Europejskiej, co dla wielu jest jeszcze większą przeszkodą i problemem niż kwestie podatkowe w kraju. Głównie dlatego warto jest poszukać profesjonalnej pomocy, bez której zwrot VAT z UE może okazać się czasochłonny.

Wiele firm oferuje tymczasem bardzo ekspresowe działanie, wymagając tylko i wyłącznie niezbędnych dokumentów, które to są potrzebne przy składaniu wniosku.

www.avsy.pl