Wakacje w boskim stylu

bilety lotnicze last minute londyn

Trudno wyobrazić sobie miejsce, które byłoby bardziej niesamowite i wyjątkowe niż góra, na której według legendy w Starożytności mieszkali greccy bogowie. Dawniej dostęp do tego miejsca mieli tylko wybrańcy.

Dziś niemal każdy może odwiedzić Górę Olimp, nacieszyć się jej mitycznym klimatem oraz skorzystać z atrakcji turystycznych, jakie oferuje. Warto wiedzieć, co można zobaczyć w tym interesującym miejscu.

Riwiera Olimpu to jedno z tych miejsc turystycznych, które doskonale dostosowały się do potrzeb i upodobań niemal wszystkich odwiedzających. Miłośnicy przyrody z pewnością zachwycą się Parkiem Narodowym Góry Olimp.

Na jego terenie coś dla siebie znajdą także pasjonaci aktywnego wypoczynku – wędrówek, raftingu czy spadochroniarstwa. Zwiedzając olimpijską riwierę nie sposób jednak zapomnieć także o jej historycznych walorach.

Warto odwiedzić Dion, czyli stanowisko archeologiczne, które umożliwia turystom podziwianie ruin starożytnego miasta. Uroku nie da się odmówić także niezwykłej osadzie Ano Skotinas, gdzie można podziwiać wykonane z kamienia domy, otoczone bukowym lasem.

Niesamowitych wrażeń przysporzy również widok „klasztorów zawieszonych w niebie” – Meteorów.

www.gregorinvestproject.pl