Triki pozwalające wykorzystać małą przestrzeń

zestawy środków czyszczących blaty kuchenne na wymiar poznań

Jeśli mamy do zagospodarowania małą przestrzeń, kilka sztuczek może sprawić, że wnętrze wyda się większe. W budynkach o niewielkiej przestrzeni należy stosować jasne barwy – najlepiej chłodne odcienie szarości i błękitu. Sprawiają one, że wnętrza wydają się większe.

Jeśli pomieszczania w budynku są dość niskie, warto sufity malować jaśniejszą farbą niż ściany – wtedy uda się osiągnąć wrażenie, że sufit jest wyżej. Podobny efekt da wymalowanie na ścianach pionowych pasów. Z kolei podłoga powinna być ciemniejsza od ścian.

Aby wykorzystać najefektywniej ograniczoną przestrzeń, meble najlepiej zamówić na wymiar. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zagospodarujemy każdy centymetr powierzchni. Rozsądnie dobierajmy także kanapę (lub sofę) oraz fotele.

Przeznaczone w nich miejsce na siedzenie lub leżenie ma na ogół zbliżoną powierzchnię, ale rozbieżności w wielkości ozdobnych oparć mogą być już bardzo duże. Dużą oszczędność miejsca da nam odpowiednie ustawienie stołu. Zamiast stawiać go na środku pokoju i ograniczać przestrzeń, warto ustawić go pod ścianą.

Najlepiej wybrać także model stołu rozsuwanego – będziemy go rozkładać tylko w przypadku najazdu większej liczby gości. Na co dzień może być złożony i tym samym zajmować znacznie mniej przestrzeni.