Szlak świętego Pawła przez starożytność

www.blogpartyzancki.pl Portfele automatyczne

Odwiedziny w parkach narodowych zwykle kojarzą nam się raczej z bliskim kontaktem z naturą niż zwiedzaniem i turystyką. Tymczasem nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre zalesione tereny kryją przed nami fascynujące sekrety. Te schowane w sercu Parku Narodowego Kanionu Koprulu to ruiny antycznego Selge – miejsce jeszcze do niedawna nad wyraz rzadko odwiedzane przez turystów. Jego najwspanialszym budynkiem, zachowanym z okresu antycznego, jest teatr. Jego budowa darowana jest na II wiek naszej ery.

Niestety, budynek skene został zniszczony, jednak widownia, opierająca się o zbocze wzgórza, została zachowana w dobrym stanie. Z jej najwyższego rzędu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na okoliczny park narodowy. Region wspomnianego wyżej parku narodowego kojarzony jest przede wszystkim ze spływami rzeką Koprucay. Rzadko kto wybiera się tutaj, aby podziwiać uroki starożytnych zabytków. W ostatnich latach jednak zarówno Selge, jak i zbudowana na jego ruinach wieś Altinkaya przeżywają wzrost popularności.

Dzieje się tak ze względu na fakt, że właśnie tędy prowadzi szlak wędrowny świętego Pawła, który sprowadza w to miejsce wielu cudzoziemców.