Romet – fabryki rowerów i motorowerów

magazynowanie towarów e commerce palnik gazowy propan butan

Motorower marki Romet w okresie PRL był pożądany przez niemal każdego Polaka – chcieli na nim jeździć wszyscy. Fabryki produkujące pojazdy tej marki zostały założone po II wojnie światowej, w roku 1948, i funkcjonowały do 1998 roku. Fabryki Romet zajmowały się produkcją rowerów oraz motorowerów.

Chociaż sprzęty w tamtejszych fabrykach nie są produkowane już od kilkunastu lat, to jednak wciąż na polskich ulicach można spotkać jeszcze ich pojedyncze egzemplarze. W latach PRL marka Romet była u szczytu popularności, a fabryki były zlokalizowane w wielu znaczących polskich miastach. Jednak rozrost rynku oraz powstanie coraz to większej liczby firm konkurencyjnych zmusiły firmę Roment do zaprzestania działalności.

W 2005 roku spółka została wykreślona z Krajowego Rejestru Sądowego. W 2006 roku przedsiębiorstwo Arkus & Romet Group przejęło prawa do nazwy marki i wznowiło produkcję rowerów oraz motorowerów przy okazji poszerzając swój asortyment o skutery. Dzisiaj mają rozbudowaną sieć swoich salonów, a pojazdy ich marki cieszą się niemal taką samą popularnością jak kilkadziesiąt lat wstecz.

Hoszlift