Promy

siłownik bezszczotkowy kroma.com.pl

Jednym z morskich statków wyspecjalizowanych w przewożeniu pasażerów są promy. Są to jednostki kursujące po określonych trasach, funkcjonujące w ruchu wahadłowym, czyli tam i z powrotem.

Stanowią bezpośrednie połączenie pomiędzy poszczególnymi portami. Rozróżnić możemy jednostki typowo pasażerskie przewożące tylko i wyłącznie ludzi, jednak wśród promów średniej i dużej wielkości najczęściej dominują pasażersko- towarowe, transportujące zarówno ludzi jak i różnego rodzaju towary.

Najczęściej funkcjonującymi w morskim ruchu są promy tak zwane kombinowane, czyli takie, które łączą w sobie funkcję przewozu pasażerów, towarów a także wagonów kolejowych. Cały załadunek prowadzony jest przez furty zwane wrotami, zarówno rufowe, boczne a także dziobowe.

Towary pakowane są na tak zwany pokład samochodowy i w tym miejscu przetransportowywane do miejsca docelowego. Pomieszczenia służące do przewozu pasażerów znajdują się w oddzielonej części promu, z dobrze rozwiniętą strefą zarówno gastronomiczną oraz noclegową tak, aby zagwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa i wygody osobom tam podróżującym.

https://www.luglightfactory.de/de