Nowy alternator w Polonezie

Multichem | Producent lakierów samochodowych Profix elit katalog

FSO Polonez, słynny następca polskiego Fiata 125p, to samochód osobowy, którego produkcja miała miejsce w latach 1978-2002. Polonezy montowane były w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Choć polonez powstał jako następca Fiata 125p, to produkcja obu tych modeli była prowadzona równolegle aż do roku 1991. FSO Polonez przejął po swoim poprzedniku w zasadzie większość różnych rozwiązań technicznych i dopiero z biegiem czasu wprowadzono modernizacje i odmiany. Co łączyło Poloneza i Fiata 125? Ten sam układ hamulcowy i układ przeniesienia napędu, zawieszenie i silniki.

Jednak w odróżnieniu od Fiata, Polonez mógł pochwalić się pięciodrzwiowym nadwoziem typu hatchback. Dopiero rok 1991 przyniósł znaczną modernizację – pojawiła się wersja Caro z nowym nadwoziem. Kolejne lata to kolejne odsłony – wersja sedan Atu, Atu Plus i Kombi. Choć produkcja Poloneza zakończyła się w 2002 roku, to nie brakuje amatorów tego typu samochodów. W związku z tym pojawiają się pytania, czy możliwa jest wymiana części w takim samochodzie? Oczywiście! W Polonezie można dla przykładu wymienić alternator.

Wymiana alternatora w Polonezie na mocniejszy

Wciąż na brakuje miłośników klasycznego Poloneza, którzy dbają o to, by auto było jak najbardziej sprawne. Jedną z często wprowadzanych modyfikacji jest wymiana alternatora w Polonezie na lepszy, mocniejszy model. Co więcej, wielu posiadaczy takiego auta decyduje się na samodzielną wymianę alternatora! I nie ma nic w tym niemożliwego. Alternator do Poloneza można bez problemu znaleźć na różnego typu portalach z lokalnymi ogłoszeniami i aukcjami internetowymi. Najczęściej są to używane, ale wciąż sprawne części samochodowe, choć niekiedy można natrafić i na nowe, nieużywane elementy.

Gdzie szukać alternatora do Poloneza?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, jeśli chcesz wymienić alternator w Polonezie, koniecznie przejrzyj różne portale z lokalnymi ogłoszeniami i aukcjami internetowymi, gdzie zwykłe osoby wystawiają przedmioty na sprzedaż, zarówno nowe jak i używane. Możesz nabyć tam sprawne części samochodowe w atrakcyjnych cenach. Wczytaj się dokładnie w opisy przedmiotów, by dobrać alternator odpowiedni do danej wersji Poloneza. Znajdziesz oferty alternatorów do Poloneza Caro, Caro Plus, Trucka, Atu i inne. Jeśli informacje podane na stronie nie są wystarczające, śmiało skontaktuj się ze sprzedającym i dopytaj o szczegóły.