Moda

https://www.e-bielizna.pl/body-i-gorsety/ https://www.sukienkimm.pl/ochrona/maska-ochronna-wielokrotnego-uzytku-z-flizeliny-medycznej-z-gumka-lub-wiazana-29290.ht

Co oznacza słowo moda? Czym się kieruje, wzoruje, kiedy się zaczyna a kiedy się kończy? Moda to bardzo szeroko pojęty termin.

Słowa moda używane jest przede wszystkim w odniesieniu do trendów w ubiorze ludzi.

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę kraj – tu w zależności od czynników atmosferycznych od potrzeb mamy do czynienia z modą inna jest w krajach europejskich a inna w krajach afrykańskich.

Później modę możemy podzielić na rację wieku inaczej ubierane są dzieci, młodzież, dorośli.

Kolejnym podziałem będą funkcje, jakie mają spełniać tutaj uwzględnimy modę, którą oglądamy podczas pokazów mody ta zdecydowanie różni się od tej użytkowej, którą zakładamy, na co dzień.

No i wreszcie czasy, bardzo często nasz ubiór pokazuje to, co nas otacza, czyli muzykę, kulturę wzorujemy się ikonami – nie muszą one być związane ze światem mody, aby narzucać jakiś konkretny trend do tych trendów możemy zaliczyć subkultury, czyli ludzi, którzy utożsamiają się na przykład z muzyką i po ich wyglądzie od razu wiemy, jaki to rodzaj muzyki.

www.towarzystwozdrowia.pl