Kolory, które wyszczuplają

klasyczne sukienki

Czasem trudno zrzucić kilka kilogramów, ale nie należy się tym martwić. Ubiór może doskonale zatuszować mankamenty naszej figury.

Nie tylko krój, ale także kolory wpływają na optyczne wyszczuplenie sylwetki. Dowiedz się jakie triki możesz zastosować wybierając kolor swoich ubrań.

Pamiętaj, że jeśli chcesz wyglądać szczuplej, musisz unikać jasnych kolorów, ponieważ uwypuklają każdą krągłość. Natomiast ciemne dodają sylwetce smukłości i odejmują jej kilka kilogramów, więc lepiej ograniczyć garderobę do palety barw monochromatycznych.

Nogi w granatowych spodniach będą wydawać się zdecydowanie szczuplejsze niż w białych. Jeśli martwisz się, że będziesz wyglądać smutno i ponuro, mylisz się.

Możesz przełamać ubiór kolorową torebka lub butami. Poza tym nie należy zestawiać ze sobą kontrastowych ubrań, ponieważ będą działać na Twoją niekorzyść.

Biała bluzka i czarne spodnie sprawią, że będziesz wyglądać na grubszą oraz niższą. Dzieje się tak, ponieważ kolory przecinają sylwetkę w poziomie, co ją optycznie skraca.