Kim jest deweloper?

sluchawki.nokia6300.pl Osiedle NOVO

Coraz częściej możemy spotkać się z terminem „deweloper”. Stykamy się z nim w różnych okolicznościach, zarówno za pośrednictwem mediów, jak również w codziennym życiu. Jednak, co tak właściwie oznacza słowo „deweloper”. Kim jest człowiek określany mianem deweloper?

Tajemniczy deweloper

Pojęcie dewelopera określa najczęściej inwestora budowlanego. Inwestora, czyli osobę, która zajmuje się inwestowaniem w szeroko pojęte nieruchomości. Bardzo często wydaje nam się, że deweloperem może być wyłącznie osoba fizyczna, czyli człowiek z krwi i kości.

Nic bardziej mylnego. Definicja dewelopera określa również osoby prawne, czyli m.in. spółki akcyjne, czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Deweloper inwestuje w różnego rodzaju nieruchomości, nie tylko budynki mieszkalne. Na liście jego zainteresowań są również obiekty handlowe, przemysłowe, czy biurowe.

Celem inwestycji deweloperskich jest zysk wynikający ze sprzedaży, bądź wynajmu nieruchomości. Deweloperzy najczęściej nie kupują gotowych nieruchomości. Inwestują oni w projekty budowlane, wykładają środki finansowe w budowę, nadzorują prace budowlane, aż do momentu ich zakończenia i oddania do użytku. Deweloper to prestiż Deweloperka należy do jednych z bardziej prestiżowych działalności. Inwestycja w nieruchomości wiąże się z koniecznością posiadania dość sporych środków finansowych. Oczywistym jest, że deweloperzy dużą część inwestycji finansują ze środków kredytowych, co nie zmianie faktu, że aby uzyskać oczekiwanej wysokości kredyt, konieczne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Inwestycja w nieruchomości jest dla deweloperów najczęściej więcej niż opłacalna.