Karma dla psa

DOLFOS PETS

Właściciele psów często zastanawiają się, jaką karmę wybrać, aby ich czworonóg był syty, ale jednocześnie zdrowy. Opcje są dwie: karma sucha lub mokra. Każda karma ma w sobie inny skład mięsa.

Lepsze karmy dla psów zawierają dużą ilość mięsa, te gorsze oczywiście mniejszą. Istnieją także takie, które nie zawierają go. Im więcej mięsa w karmie, tym będzie ona lepsza i być może będzie bardziej smakować pupilowi.

Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre z karm zamiast mięsa zawierają różnego rodzaju mięso-mączki. Ważne jest, by zwrócić uwagę na etykietę umieszczoną z tyłu opakowania i sprawdzić, jaki rodzaj jest w pokarmie i jak dużo. Najlepsze będą karmy, które mają na początku składu wymienione mięso, a nie na przykład „mączkę z kurczaka”.

Oczywiście w karmie dla zwierząt, poza mięsem znajduje się szereg innych składników. Są to konserwanty, ulepszacze smaku, na które psy nie zawsze dobrze reagują. U zwierząt zdarzają się zatrucia pokarmowe oraz alergie wywołane na skutek spożywania nieodpowiednio dopasowanej żywności.

Najczęstszymi objawami zatruć i alergii są biegunki oraz swędzenie skóry.

https://psishop.pl/pl/c/Obroze-PsiShop/356