Karma dla kastrata

produkty dla kotów

Psy poddane kastracji wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o posiłki. Są one nie tylko mniej aktywne niż przed zabiegiem, ale także mają dużą skłonność do tycia oraz przede wszystkim większy apetyt.

Dlatego dobranie odpowiedniej karmy oraz jej właściwej ilości to podstawa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele karm z przeznaczeniem dla psów po kastracji.

Na co jednak zwracać uwagę, by karma służyła naszemu pupilowi? Przede wszystkim karma dla psów po zabiegu sterylizacji powinna mieć niską zawartość tłuszczu, przez co jej kaloryczność jest znacznie niższa niż standardowej karmy. Ponadto znajdują się w niej związki mające wpływ na metabolizm tłuszczów np.

L-karnitynę. Często karmy te zawierają wypełniacze, czyli składniki, które nie są przez psa trawione, ale zwiększają objętość karmy.

Dzięki podaniu tego typu posiłku, pies może zjeść standardową porcję, lecz nie przytyć. Jeśli wśród karm dla kastratów, nie możemy znaleźć nic, co spełniałoby oczekiwania nasze lub naszego pupila, warto zwrócić się ku produktom dla psów z nadwagą, ponieważ tworzone są one na podobnej zasadzie, co karmy dla kastratów.