Jaka derka dla konia?

DOLFOS PETS

Nie ma chyba osoby, która jeśli nawet nie na żywo, to przynajmniej w filmie, widziała konia, który był okryty specjalnym materiałem, wyglądającym trochę jak koc. To nakrycie nazywane jest derką i co ciekawe może występować w różnych rodzajach i z różnych materiałów, w zależności od tego, jakie zadanie będzie miało do spełnienia. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz koń będzie miał wszystko co niezbędne, powinniśmy się zaopatrzyć w kilka różnych derek, tak aby mieć pewność, że zawsze będziemy mogli je dopasować do panującej sytuacji.

Główne funkcje?

Jeżeli dokładnie przyjrzymy się derkom, to szybko się przekonamy, że mogą nam być zaproponowane takie, które będą wykonane z włókna polimerowego, a ich zadaniem będzie schłodzenie konie po zawodach, dzięki czemu jego regeneracja będzie następowała znacznie szybciej. Dodatkowo mogą nam być zaproponowane cienkie derki, które świetnie sprawdzą się podczas upałów, kiedy to będą chroniły naszego konia przed owadami i kurzem, a jednocześnie nie będą go przegrzewały. Jeszcze inną propozycją są derki nieprzemakalne, które dodatkowo są podszyte ciepłym materiałem, a to powoduje, że tak okryte konie mogą stać nawet na wybiegu i nic im nie będzie.

A jeśli chcemy im zapewnić odpowiednie ciepło po treningu albo w czasie transportu, to koniecznie trzeba zainwestować w derki wełniane.

Dodatkowe akcesoria

Oczywiście sama Derka dla konia to nie wszystko, ponieważ musimy jeszcze zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim specjalne pasy i klamry, które pozwalają na zamocowanie derki w taki sposób, aby przez cały czas pozostawała ona na miejscu i się nie przesuwała. Do tego wszystkiego możemy się także zaopatrzyć w specjalną torbę do derki, która będzie ją chroniła przed zniszczeniem, jak i zabrudzeniem, jak również w specjalne wieszaki, które zajmują niewiele miejsca, a pozwolą nam na ich wygodne przechowywanie. Warto zobaczyć jakie rodzaje derek są nam zaproponowane i zastanowić się nad tym, które z nich najlepiej sprawdzą się dla naszego konia. Jeśli zaopatrzymy się w różne ich rodzaje, to zawsze będziemy mieli pewność, że zaoferujemy naszemu zwierzakowi to, co w danej chwili będzie mu najbardziej potrzebne.

To ważne, abyśmy w odpowiedni sposób dbali o naszego konia, zapewniając mu ogrzanie, albo schłodzenie, w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

www.archivorthodoxy.org