Jak zagospodarować przestrzeń w biurze?

https://www.bambusowe.com/

Biuro jest wizytówką firmy, dlatego jego aranżacja jest niezwykle ważna. Biuro to nie tylko przestrzeń pracy, ale także miejsce spotkań z klientami, dlatego jego wygląd jest bardzo istotny dla wizerunku firmy. Aranżacja wnętrza powinna być dostosowana nie tylko do profilu przedsiębiorstwa, ale także do architektury budynku. Jeśli siedziba firmy znajduje się w zabytkowym gmachu, przestrzeń wewnątrz nie może być utrzymana w stylu przesadnie nowoczesnym i odwrotnie – trudno w nowoczesnym budynku urządzić biuro przy użyciu staromodnych mebli.

Aranżując przestrzeń całego biura, należy zwrócić uwagę na zachowanie spójności – urządzanie każdego pomieszczenia przy użyciu zupełnie różnych mebli będzie wywoływać wrażenie chaosu. Ustawiając meble do biura, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni – zagracanie pomieszczeń jak największą liczbą urządzeń, szaf i regałów sprawi, że praca nie będzie ani komfortowa, ani funkcjonalna. Obecnie modny jest minimalizm – meble są raczej niewielkie, nierzucające się w oczy. Rolę ozdób, na których miło zawiesić oko, pełnią raczej elementy dekoracyjne jak obrazy, wazy itp.

Najważniejszymi meblami w przestrzeni biurowej są biurka – powinny być dość duże, aby dało się na nich swobodnie pracować oraz mieć dużą liczbę szuflad, aby wszystkie niezbędne dokumenty i inne akcesoria były pod ręką.