Fabryka Samochodów Osobowych

Wykonujemy remonty maszyn budowlanych w naszym serwisie Produkcja vlepek https://booklet.pl/oferta/vlepki-papierowe-pociete-na-sztuki drukujemy vlepki na zamówienie

W czasach PRL-u jednym z największych obiektów pożądania ówczesnego społeczeństwa był samochód pochodzący z FSO. Kupienie go wiązało się jednak nie tylko z dysponowaniem wystarczającą sumą pieniędzy, ale także z posiadaniem kartki na auto. Tzw.

talon na samochód najczęściej można było zdobyć biorąc udział np. w losowaniu. Samochody marki Fiat 125p produkowano od 1967 roku w zakładach motoryzacyjnych znajdujących się w Warszawie.

Ostatnie auto tego modelu wyprodukowano w 1991 roku, czyli niedługo po zmianie ustroju. W okresie produkowania Fiata 125p co roku z taśmy produkcyjnej zjeżdżało blisko 20 tysięcy takich pojazdów. Dalej, w tym samym zakładzie produkowano inne popularne auta, m.

in. Poloneza a także Syrenę 105. W 1995 roku fabryka została sprywatyzowana i trafiła do Daewoo Group.

Przez kolejne lata produkowano tam samochody marki Lanos i Matiz, później także Chevrolety Aveo. To właśnie także w tej warszawskiej fabryce zmontowano pierwszego w Polsce Opla Astrę.

www.backstagepromotion.pl