Etapy ocieplania domu

https://prochem.com.pl usługi geodezyjne wieliczka

Ściany domów jednorodzinnych ocieplane są dziś zazwyczaj od strony zewnętrznej. Ten etap prac przebiega zaraz w trakcie budowy, a na suchą izolację cieplną kładzie się elewację. Bywa jednak, że o wiele lepszych pomysłem jest ocieplenie ścian od strony wewnętrznej. Dzieje się tak m.

in. gdy chcemy zachować oryginalne kamienne wykończenie elewacji. Jak wówczas przebiegają poszczególne etapy prac? Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenie ściany, wyrównaniu wszelkich ubytków i zagruntowaniu powierzchni. Następnie taśmą izolacyjną zabezpieczamy podłoże, aby ściana nie chłonęła z niego wilgoci.

Na tak przygotowanym gruncie mocujemy bloczki – używamy w tym celu tylko zaprawy systemowej, bez kołków. Następnie rozprowadzamy cienką warstwę zaprawy i zatapiamy w niej siatkę. Ostatni etap prac to wyrównanie ściany oraz jej pomalowanie. Przy ocieplaniu domu od wewnątrz należy pamiętać, że jest to metoda najmniej korzystna.

Przede wszystkim, dodatkowa warstwa izolacyjna zabiera nam cenne centymetry przestrzeni użytkowej. Po drugie przy wykorzystaniu tego typu ocieplenia bardzo trudno uniknąć mostków termicznych.