Energetyka jako gałąź ciężkiego przemysłu

https://www.openstreetmap.org/way/1106909312 http://zbiorstal.pl/produkty/zbiorniki-hydroforowe

Każdy z nas, każdego dnia, korzysta z rozmaitych źródeł energii. Są one absolutnie niezbędne do tego, by normalnie funkcjonować.

Nic więc dziwnego, że energetyka stanowi nie tylko dział nauki i techniki, ale również bardzo potrzebna i szeroko rozwiniętą gałąź przemysłu. Jako taka zajmuje się przede wszystkim przetwarzaniem różnego rodzaju form energii w taki sposób, by przyjęły postać łatwą do wykorzystania przy zasilaniu procesów przemysłowych, ale także używaną przy napędzaniu maszyn i urządzeń codziennego użytku.

Przemysł energetyczny możemy w prosty sposób podzielić na dwie najważniejsze części. Pierwsza z nich obejmuje funkcjonowanie takich placówek jak elektrownie, ciepłownie i elektrociepłownie.

Innymi słowami są to takie fabryki, które trudnią się przetwarzaniem energii pierwotnej. Ich praca jest niezbędna, aby energia mogła uzyskać postać użyteczną także w innych dziedzinach życia.

Drugą, ale niemniej ważną częścią przemysłu energetycznego jest działanie energetycznych sieci przesyłowych. To właśnie ich istnienie umożliwia przesyłanie użytecznej energii do odbiorcy.

Aby mogło to działać prawidłowo, konieczne jest stworzenie złożonego systemu specjalistycznych urządzeń.

www.kotel.com.pl