Emo

Co oznacza termin Emo? Może oznaczać stan emocjonalny, czyli osoby wrażliwe, zamknięte w sobie, ale może również oznaczać określony styl ubrania. Młodzież emo chodzi najczęściej w bardzo dopasowanych spodniach rurkach – zarówno dziewczyny jak i chłopcy, noszą trampki lub też buty na platformie, noszą fryzury z dłuższą grzywką przysłaniającą twarz i ciemny kolor włosów z ewentualnymi kolorowymi elementami, wąskie swetry lub koszule wyglądające na znoszone, robocze obszerne kurtki.

Ogólnie rzecz ujmując osoby emo często wyglądają na niezadbane, niechlujne wręcz. Ten styl mody najczęściej zauważany jest u bardzo młodych ludzi tych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych rzadziej już licealnych.

Być może przez ten niezadbany styl chcą pokazać stare przysłowie, że nie „szata zdobi człowieka”? Z drugiej zaś strony taka osoba może budzić litość w przypadku dorosły ludzi być mało wiarygodna. Nie chodzi tu o to, że wygląd człowieka jest najważniejszy, ale o to, że każdy człowiek w pierwszej kolejności reaguje na to, co widzi dopiero później na to, co słyszy.