Domy w zabudowie bliźniaczej

www.kontenery.bialystok.pl

Domy w zabudowie bliźniaczej są implikacją domów wolno stojących i szeregowych, jednak mają wiele indywidualnych cech dotyczących zarówno układu pomieszczeń, jak i wielkości działki. W Polsce jest to bardzo popularny typ budownictwa, aczkolwiek opinie na jego temat są mocno podzielone.

Niewątpliwą zaletą domu bliźniaczego są mniejsze koszta budowy i utrzymania niż w przypadku domu samodzielnego. Ponadto dużym atutem jest fakt, że możemy dzielić jeden wielki dom na przykład z rodziną czy znajomymi, ciesząc się jednocześnie osobnym wejściem i ogrodem, czego nie doświadczylibyśmy w bloku czy domu wielorodzinnym.

Jednak mieszkanie w zabudowie bliźniaczej oznacza także nieuchronną bliskość sąsiadów, za którymi niekoniecznie musimy przepadać oraz konieczność przestrzegania pewnych zasad dotyczącą hałasu, ponieważ tuż za ścianą mieszka inna rodzina, która niekoniecznie chcę słyszeć, jak toczy się nasze życie rodzinne. Mieszkanie w zabudowie bliźniaczej ma swoje wady i zalety, dlatego też opinie na jego temat są podzielone.

Jednak ważne jest, że ten typ zabudowy nieustannie się rozwija i sprawia, że na planach wielu miast i miasteczek powstają właśnie tego typu obiekty.

psychosomatyczne.chorobyswiata.com.pl