Domy drewniane

Domy wykonane z drewna są niezwykle popularne nie tylko w Polsce, ale także w krajach zachodnich. Domy drewniane są polecane przez ekologów. Warto bowiem pamiętać, że drewno to naturalnie występujący surowiec, w dodatku odnawialny.

To jednak nie są jedyne zalety drewna. Projekty domów drewnianych cechują się unikalnością i niepowtarzalnym designem. Na stronie scalaschody.pl możemy wybrać dla naszego domu zestaw drewnianych schodów, które bardzo dobrze wkomponują się w całość. Właściciele domów drewnianych podkreślają, że panuje w nim wyjątkowy mikroklimat.

Jest to spowodowane właściwościami drewna. Warto wspomnieć, że mikroklimat dostosowany jest do pory roku. I tak: latem można się spodziewać przyjemnego chłodu, a zimą cieplejszych temperatur.

Jaki jest czas wykonania domu z drewna? W przeciwieństwie do domów budowanych z innych surowców, domy z drewna buduje się stosunkowo szybko. Jest to spowodowane tym, że drewno jest powszechnie dostępnym surowcem. Ponadto budowa drewnianego domu nie stwarza większych trudności.

W niektórych przypadkach budowa drewnianego domu może zająć tylko kilka tygodni. W dodatku ten typ domu można bardzo łatwo przerobić i zmodernizować. Wiele domów drewnianych wyłożonych jest od wewnątrz folią paraizolacyjną, dzięki czemu takie domy cechują się dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

Pomimo tych niewątpliwych zalet, część osób obawia się wybudować dom drewniany. Najczęstszym tego powodem jest lęk, że drewno z czasem może ulec procesowi gnicia. Z tego powodu do budowy drewna należy wybrać drewno o jak najlepszej jakości.

Dzięki temu domy drewniane można użytkować przez kilkadziesiąt lat.