Do czego przyda się CB radio?

https://kalinski.pl/sklep/pl/3325-katalizatory-volvo-fh-fm https://www.filtry-dpf-fap.pl/

Pewnie większość kierowców wie, czym jest CB radio. Kiedyś stanowiło ono rzadkość i posługiwali się nim przede wszystkim taksówkarze oraz kierowcy zawodowi.

Obecnie dostępność urządzeń jest tak duża, a ich ceny tak znacząco spadły, że liczba kierowców korzystających z dobrodziejstw tego urządzenia rośnie z roku na rok. CB radio pozwala na komunikację głosową na odległość nawet do kilkunastu kilometrów przy sprzyjających warunkach pogodowych i przy relatywnie rzadkiej zabudowie terenu.

Aby zapewnić właściwą moc nadawania i odbioru sygnału, należy wyposażyć samochód w dodatkową antenę podłączoną do radia CB. Jest ona nieco większa i masywniejsza, tym samym łatwo rozpoznać pojazdy, które mają ten element na wyposażeniu.

Jakie są główne zastosowania CB w praktyce? Pozwala ono na szybką wymianę informacji pomiędzy kierującymi – dotyczą one patroli policyjnych, obecności fotoradarów na trasie, zakorkowania kluczowych arterii. Wielu osobom korzystanie z CD radia pomogło również w znalezieniu właściwej drogi, jeśli akurat gdzieś zabłądzili.

www.ipa3.org