By nie zginąć w tłumie

Nie ma chyba nic gorszego niż szarość i przeciętność w wyglądzie! Na szczęście istnieją sprytne i bardzo łatwe modowe sposoby, dzięki którym kobieta szybko może uczynić swój image bardziej wyrazistym, przyciągającym uwagę i spojrzenia – i to nie tylko te męskie. Warto jednak mieć na uwadze to, aby owa wyrazistość nie była przerysowana, a raczej wpisywała się w ramy dobrego smaku.

Sprawdzoną i stosowaną przez wiele pań metodą na interesujący, aczkolwiek jednocześnie wyważony „look”, jest trzymanie się prostej zasady „albo, albo”. O co chodzi? Otóż, strój może być nawet prosty i nierzucający się specjalnie w oczy.

Jeśli jednak postawimy w tym przypadku na usta w kolorze głębokiej, zdecydowanej czerwieni – efekt murowany! Powstanie w ten sposób ciekawy i niewątpliwie intrygujący kontrast prostoty ubioru z nieco wyzywającym makijażem. Można też poeksperymentować na odwrót.

Jeżeli strój ma rzucać się w oczy, to znaczy być wzorzysty, kolorowy i nietuzinkowy, to nie wypada pozwalać już sobie na równie odważną szminkę. O wiele bardziej wskazany będzie delikatny makijaż.

No chyba, że mamy na celu szokować oraz burzyć wszelkie konwenanse. Wtedy wszystko jest dozwolone.