Budowa domu a warunki pogodowe

Budowę domu należy dopasować do kilku czynników, wliczając w to warunki atmosferyczne. Warto bowiem pamiętać, że znacząco wpływają one na postęp w powstaniu wymarzonego domu. W szczególności dotyczy to okresu zimowego. Wtedy właśnie trzeba zaprzestać wielu prac ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Znacznie opóźnia to zakończenie budowy. Ponadto praca w złych warunkach pogodowych może spowodować zwiększony koszt prac budowlanych. Z tego powodu budowę warto przełożyć na bardziej sprzyjający okres wiosenny lub letni. Pory te są idealne na rozpoczęcie budowy, ponieważ nie ma wówczas znaczących różnic temperaturowych.

Ponadto dzień jest dłuższy, dzięki czemu prace budowlane mogą trwać przez większą ilość czasu. Jeśli prace prowadzone są na powietrzu, trzeba uwzględnić takie czynniki, jak temperatura powietrza, opady czy podłoże gruntowe. Jeżeli temperatura zewnętrzna jest zbyt niska, to istnieje ryzyko sporych ograniczeń. Ponadto należy pamiętać o zabezpieczeniu poszczególnych materiałów budowlanych przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

W niskich temperaturach cement wolniej tężeje, co wydłuża czas wszystkich robót. Równie niekorzystny jest deszcz, a nawet śnieg. W przypadku prac hydroizolacyjnych lepiej poczekać na bardziej sprzyjające warunki. Jeżeli zdecydujemy się na prace przy niskich temperaturach, z pewnością będziemy mieć problemy z dokładnym rozprowadzeniem emulsji bądź innych materiałów.

Z tego powodu budowę domu najlepiej rozpocząć wczesną wiosną.

www.1loelblag.pl