Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej

Nowe mieszkania rynek pierwotny Luboń od dewelopera koło Poznania

Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej to instytucja, która powstała w roku 1927. Jej założyciele za najważniejszy cel utworzenia akademii uznali poszerzanie wiedzy filmowej oraz promowanie jej sztuki.

Jest to organizacja zawodowa, co oznacza, że aby być członkiem tej prestiżowej organizacji trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, trzeba być osobą związaną z przemysłem filmowym: aktorem, reżyserem, scenarzystą lub producentem.

Jednak do Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej nie można wstąpić sobie tak po prostu. Aby być jej członkiem, trzeba otrzymać specjalne zaproszenie, które zostaje zatwierdzone i wysłane przez zarząd tej akademii.

Opinia publiczna zarzuca akademii dyskryminację ze względu na płeć oraz kolor skóry. Najczęściej członkami tej elitarnej grupy są biali mężczyźni.

Jednak trzeba zwrócić uwagę, że od 2013 przewodniczącą tej akademii jest czarnoskóra kobieta. Cheryl Boone Isaacs jest pierwszą taką przewodnicząca w historii.

Zaproszenie najczęściej otrzymują osoby uznane w przemyśle filmowym, jednak zawsze zaproszenie poprzedza wręczenie statuetki w jakiejś kategorii albo nominację.