Akcja Daj Włos, czyli pomoc chorym na raka
Włosy to ważna część naszego ciała, a nawet tożsamości. Mają one istotne znaczenie szczególnie dla płci pięknej, dla której włosy są synonimem kobiecości.
Z problemem utraty włosów zmagają się panie, które zachorowały na raka i poddane są chemioterapii. Na szczęście istnieją ludzie, którzy rozumieją kobiece potrzeby i potrafią bezinteresownie pomagać.
W jaki sposób? Wspaniała inicjatywa Daj Włos, to ogólnopolska akcja oddawania włosów na peruki dla osób chorych na raka. W jej ramach działa Fundacja Rak’n’Roll, która prowadzi zbiórkę ściętych włosów.
Każdy, kogo długość włosów jest równa minimum 25 cm, może wziąć udział w akcji charytatywnej. Dar należy wysłać na adres Fundacji Rak’n’Roll, lub zanieść go do firmy Rokoko Hair Company, która kreuje z włosów peruki.
Ważne, aby zastosować się do praktycznych wskazówek, dostępnych na stronie fundacji. W akcji biorą udział również dzieci, które w ten sposób uczą się bezinteresownej pomocy potrzebującym.